Menu

Tel797 586 310

Kontakt: 797 586 310

Darmowa dostawa od 300 zł

Darmowe zwroty do 30 dni

Polskie rzemiosło od 1992

Strona główna ? Poradnik ? Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Data dodania: 30-07-2022
Zaręczyny to wyjątkowy moment w życiu każdego człowieka. Moment przełomowy i jednocześnie niezwykle ważna decyzja, która wiąże się z jednym z najpiękniejszych wspomnień. W tym poradniku dowiesz się, jak wybrać odpowiedni pierścionek jedynie w 5 krokach. 


Złote pierścionki zaręczynowe


Krok 1: Określ budżet
Krok 2: Dopasuj rozmiar pierścionka.
Krok: 3 Określ odpowiedni styl pierścionka
Krok: 4 Wybierz kruszec, z jakiego ma być wykonany pierścionek zaręczynowy
Krok: 5 Wybierz kamień szlachetny jaki ma być wykorzystany

Zaręczyny to wyjątkowy moment w życiu każdego człowieka. Moment przełomowy i jednocześnie niezwykle ważna decyzja, która wiąże się z jednym z najpiękniejszych wspomnień. Pierścionki zaręczynowe są nieodłącznym elementem i symbolem tradycji związanej z okresem narzeczeństwa. Od czasów nowożytnych praktykowano tradycję wręczania wybrance serca pierścionka, który symbolizować miał obietnicę wspólnej przyszłości i początek nowego etapu w życiu młodych. Wciąż obecna tradycja zaręczyn na stałe zakorzeniła się w zwyczajach ludzi na całym świecie.

Aktualna oferta pierścionków zaręczynowych jest tak obszerna, że oprócz stresu związanego z całym przebiegiem zaręczyn dochodzi jeszcze kwestia wyboru idealnego pierścionka. Obok tradycyjnych złotych pierścionków z jednym, centralnie umiejscowionym brylantem lub innym kamieniem szlachetnym są również modele z białego złota, srebra – o różnych kształtach i zdobieniach. W tym artykule dowiesz się jak wybrać pierścionek zaręczynowy w pięciu prostych krokach.

 

ZŁOTY PIERŚCIONEK Z SZAFIREM I DIAMENTAMI

 

ZŁOTY PIERŚCIONEK Z SZAFIREM I DIAMENTAMI
Cena: 1848zł
 

Krok 1: Określ budżet

Decyzja została podjęta. Czas na wybór pierścionka zaręczynowego. Od czego zacząć? Rozpoczynając poszukiwanie pierścionka zaręczynowego, zacznij od ustalenia budżetu. Ten krok zawęzi wybór i ułatwi odpowiedź na pytanie, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać. Budżet przeznaczony na zakup pierścionka z pewnością wpłynie na wybór kruszcu i kamienia szlachetnego. Znając przedział cenowy, możesz ograniczyć wybór rozpoczynając od dobrania metalu między złotem, białym złotem, platyną, srebrem lub wyrobami mieszanymi. Następnie sprawdź, jakie kamienie szlachetne mieszczą się w określonym budżecie.

Pierścionki do 1000zł.
Pierścionki do 2000zł.
Pierścionki do 3000zł.
Pierścionki do 5000zł.
Pierścionki od 5500zł.

Krok 2: Dopasuj rozmiar pierścionka.

Krok drugi jest nieco bardziej wymagający. Po pierwsze: na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Warto pamiętać, że według przyjętej w Polsce tradycji palec, na który wybieramy pierścionek zaręczynowy to serdeczny palec prawej ręki. Dlaczego pierścionek zaręczynowy nosi się na palcu serdecznym? Tradycja sięga powstania styczniowego, kiedy to jeszcze przed 1864 tradycją było noszenie obrączki na prawej dłoni wyłącznie przez wdowy. Na znak solidarności z wdowami również kobiety zamężne zmieniły dłoń, na której nosiły obrączki, wspierając je w ich żałobie po poległych mężach. Tak pozostało do dnia dzisiejszego i w przypadku obrączki ślubnej najczęściej to właśnie ten palec u tej ręki zdobi obrączka. Ponadto prawą ręką w Polsce składamy sobie gratulacje, witamy się, a także wykonujemy znak krzyża. Te czynniki również mają wpływ na to, na której ręce tradycyjnie noszony jest pierścionek. Pierścionek zaręczynowy jest noszony po ślubie razem z obrączką lub przekładany na serdeczny palec lewej ręki.

Wybierając rozmiar, sugeruj się pierścionkiem, który często jest noszony przez Twoją wybrankę lub zastosuj inne sprytne metody, ułatwiające określenie rozmiaru. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj >link do naszego artykułu o rozmiarach<
 

ZŁOTY PIERŚCIONEK Z TANZANITEM I DIAMENTAMI

 

Krok: 3 Określ odpowiedni styl pierścionka

Styl pierścionka jest ważny, dlatego, że najczęściej noszony jest przez kobietę całe życie. Warto więc dopasować model pierścionka do jej gustu, jednocześnie pamiętając, aby był na tyle uniwersalny, żeby pasował do zmieniających się okazji i okoliczności oraz był wygodny w codziennym noszeniu.

Zastanawiając się nad stylem pierścionka, można wyróżnić styl klasyczny, który bez wątpienia kojarzy się z pierścionkiem zaręczynowym, czyli model o cienkiej obręczy, ozdobiony dowolnym kamieniem szlachetnym umieszczonym w koronie w centralnej części. Wiele osób odchodzi jednak od klasycznych propozycji na rzecz stylu nowoczesnego. Projekty nowoczesne są bardziej geometryczne i często zawierają w swoich projektach nieoczywiste połączenia kruszców lub kamieni.

Niezwykle modne w ostatnich czasach są pierścionki zaręczynowe w stylu „halo”. Połyskująca oprawa wokół głównego kamienia wykonana z mniejszych kamieni lub cyrkonii tworzy zachwycający i bardzo kobiecy projekt. Personalizując wybór, możesz postawić na modele różnokolorowe, dopasowując kamienie do ulubionych kolorów wybranki lub według własnej symboliki. Obecnie nawet czarny pierścionek zaręczynowy nie zaskoczy nikogo negatywnie, jeżeli pasuje do gustu Twojej wybranki i ją uszczęśliwi. Podczas podejmowania ostatecznej decyzji, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę ulubiony styl swojej ukochanej. Jeżeli masz wątpliwości, poproś przyjaciółkę lub rodzinę o poradę, a z pewnością wybierzesz właściwy model.

 

PIERŚCIONEK ZŁOTY Z DIAMENTAMIZŁOTY PIERŚCIONEK Z DIAMENTEMZŁOTY PIERŚCIONEK Z TANZANITEM I DIAMENTAMI

 


Krok: 4 Wybierz kruszec, z jakiego ma być wykonany pierścionek zaręczynowy

Wybór kruszcu jest ściśle związany z przeznaczonym na pierścionek zaręczynowy budżetem. Pierścionek ze złota to najbardziej klasyczny pierścionek zaręczynowy, szczególnie pierścionek zaręczynowy z brylantem, jednak oprócz klasycznego połączenia złota i brylantu można mieć jeszcze wpływ na kształt i dodatkowe zdobienia, a także rodzaj kruszcu, który wpasuje się w nasze możliwości finansowe. Jeżeli wybranka najczęściej nosi srebrną biżuterię i ubiera się elegancko oraz klasycznie – najlepszym wyborem może okazać się platynowy lub srebrny pierścionek zaręczynowy z delikatnym, niewielkim kamieniem. Pierścionki zaręczynowe białe złoto również cieszą się popularnością u kobiet lubiących jasną biżuterię. Jeśli zwróciłeś uwagę na odważne stylizacje i zamiłowanie do tradycyjnego złota – wybierz błyszczący pierścionek zaręczynowy różowe złoto z okazałym kamieniem.

Pamiętaj, że na cenę pierścionka ma wpływ zarówno rodzaj kruszcu jaki wybrałeś, ale i jego waga, czyli ilość metalu szlachetnego użytego do wykonania pierścionka. Dlatego nie załamuj się, jeżeli bardzo zależy Ci na klasycznym złotym pierścionku, a w Twoim budżecie dostępne są jedynie modele ze srebra. Delikatny pierścionek ze złota o wąskiej obręczy i niedrogim kamieniu spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj również, że pierścionek zaręczynowy to symbol, którego wartości nie ocenia się na podstawie materiałów, z jakich jest wykonany, a wartości sentymentalnej i szczerego gestu.

ZŁOTY PIERŚCIONEK Z TANZANITEM I DIAMENTAMI


Krok: 5 Wybierz kamień szlachetny jaki ma być wykorzystany

Jeżeli rodzaj metalu został już wybrany, z pewnością zastanawiasz się, jaki kamień wybrać? Najpopularniejsze są oczywiście diamenty, lecz wybór jest bardzo duży, a z uwagi, że tak naprawdę nie ma obecnie sztywnych reguł, można pozwolić sobie na dowolność, starając się wpasować w gust wybranki.

Wybór kamienia również może być ograniczony przez wyznaczony w kroku pierwszym budżet, jednak warto poznać najmodniejsze i najbardziej popularne propozycje, aby wybrać ponadczasowy model. Pierścionek zaręczynowy z szafirem, kamieniem kojarzonym ze słynnym naszyjnikiem z Titanica to połączenie tradycji i nowoczesności. Niebieska barwa kamienia spodoba się kobietom, lubiącym ten kolor i klasyczny styl, który idealnie podkreśla szafir. Dla równie odważnych kobiet o oryginalnym guście sprawdzi się pierścionek zaręczynowy z czarnym diamentem lub pierścionek z granatem o wiktoriańskim uroku.

Warto poznać inne dostępne kamienie oprócz brylantów, aby wybór pierścionka był dopasowany do gustu przyszłej żony. Dużą popularnością wśród kobiet nowoczesnych wykazuje się pierścionek ze spinelem, a także o modnym od kilku sezonów, fioletowym odcieniu - pierścionek z aleksandrytem. Opierając się na dowolności wyboru rodzaju kamienia, jako jubilerzy z doświadczeniem wiemy, że zarówno pierścionki z szafirem jak i złoty pierścionek z granatem czy jakikolwiek inny model, spodoba się wybrance, jeżeli sprawisz, że moment zaręczyn będzie niezapomniany.
 

ZŁOTY PIERŚCIONEK Z SZAFIREM I DIAMENTAMI

 

Zaręczyny idealne, krótki wstęp.

  W tym artykule skupiliśmy się na poradach przydatnych podczas wyboru pierścionka zaręczynowego. Niemniej ważny jest jednak moment zaręczyn, któremu poświęciliśmy osobny artykuł. Również przy okazji omawiania idealnego pierścionka należy podkreślić, że oświadczyny i to, jaki pierścionek zaręczynowy wybierzemy, może być niezwykle harmonijnie zaplanowanym wydarzeniem.

Dzieje się tak, ponieważ zarówno w wyborze pierścionka, jak i sposobu na skuteczne zaręczyny musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim gust kobiety, a także jej osobowość, aby obie niespodzianki były udane. Zaręczyny okiem mężczyzny to wydarzenie ważne, ale okiem kobiety to coś o wiele większego i warto uwzględnić w swoich planach maksymalny komfort naszej wybranki. Trzeba uwzględnić wszystko, co złoży się na to, aby chwila ta była zapamiętana do końca życia.

Romantyczne zaręczyny to klasyczny i ponadczasowy pomysł. Na taką chwilę można wybrać plażę, kameralną restaurację lub zaręczyny w górach. Latem zaręczyny na plaży to doskonały i niezwykle romantyczny plan. Zimą zaś piękno gór zachwyca bielą, a mroźny wieczór przy kominku może stworzyć idealny klimat do oświadczyn.

Zastanów się, co najbardziej lubi Twoja wybranka i co może sprawić jej przyjemność. Pamiętaj, że jeżeli jest wstydliwa, publiczne zaręczyny mogą być dla niej krępujące i może lepiej zorganizować zaręczyny w domu lub podczas wspólnego wyjazdu, czy też zaręczyny w Święta w otoczeniu najbliższych. Nie ma przecież nic gorszego niż nieudane zaręczyny po tygodniach czy miesiącach skrupulatnych przygotowań.

Coraz więcej panów decyduje się na kreatywne zaręczyny, wybierając zaskakujące miejsca czy aktywności, jak lot balonem, skok ze spadochronem czy zaręczyny pod wodą. Nietypowe zaręczyny z pewnością będą zapamiętane i docenione przed odważne wybranki serca. Organizacja zaręczyn to wyzwanie, ale wcale nie większe niż wybór idealnego pierścionka, dlatego nie obawiaj się porażki, jeżeli wiesz, że przyszedł właściwy moment. 
 

PIERŚCIONEK Z BIAŁEGO ZŁOTA Z DIAMENTEM

PIERŚCIONEK Z BIAŁEGO ZŁOTA Z DIAMENTEM 0,10 CT
Cena: 1750zł

poradnik jubilerski
Komentarze (0)

USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
USTAWIENIA
ZGADZAM SIĘ